Úvod > Co nás čeká > Distanční výuka

ježek myš veverka

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V MŠ

Distanční vzdělávání pro předškoláky

Když děti nemohou do MŠ aneb distanční vzdělávání.

Vážení rodiče,

v této záložce ,,Distanční vzdělávání“ naleznete inspiraci, náměty a užitečné odkazy pro dobu, kdy děti nemohou docházet do mateřské školy, ať již z důvodu karantény nebo z důvodů jiných a hodí se mít po ruce náměty, jak děti zabavit i rozvíjet.

Přednostně zde najdete nabídku činností a aktivit pro předškoláky, pro které ze zákona vyplývá povinnost účastnit se distančního vzdělávání.

Mnoho námětů můžete využít i pro děti mladší, pro které distanční vzdělávání povinné není.

Co jsme pro Vás připravili a jak na to:

Naše nabídka distančního vzdělávání staví na principech předškolního vzdělávání. Naším cílem je Vás ani Vaše dítě nepřetěžovat, nenudit

a neunavovat zbytečnými úkoly, ale nabízet činnosti, které budou dětem přinášet radost.

·        V záložce Aktuality na úvodní stránce webu naleznete každý týden: Téma daného týdne spolu s nabídkou činností nejen pro předškoláky, básničky, písničky, výtvarné náměty. Součástí nabídky budou i pracovní listy. Pokud nemáte možnost tisknout doma, můžete se domluvit na vyzvednutí pracovních listů v mateřské škole.

·        Nabízíme individuální telefonické konzultaci s třídními učitelkami k domácímu vzdělávání – o tom, co se vám společně doma daří, nedaří; s čím potřebujete poradit, na co se zaměřit.

·        Rodiče dětí, které mají zájem hrát doma na zobcovou flétnu mohou zavolat na tel.: 604 287 049 a budou jim předány noty k písničkám na procvičování.

·        Rodiče dětí, které dochází na individuální logopedii budou kontaktovány učitelkou a domluví se spolu na konzultaci nebo předání materiálů k procvičování.

·        Děti dostanou složku s pracovními listy, které budou vypracovávat dle daných instrukcí a kterou po návratu do MŠ odevzdají paní učitelce.

·        Dejte dětem za úkol vytvořit si ,,své portfolio“.

Jak na to: děti si do složky s pracovními a grafomotorickými listy, kterou obdrží z MŠ budou ukládat (obrázky, výrobky, fotografie….) a až to bude možné, přinesou portfolio                      ukázat do školky paní učitelce.

Zde najdete různé nápady a náměty na práci s předškolními, ale i ostatními dětmi:

edu.ceskatelevize.cz   - rozcestník, ze kterého se dostanete ke spoustě výukových materiálů

decko.ceskatelevize.cz - zajímavosti a hry pro menší i větší děti

detsky-web.cz -  omalovánky, pohádky, audio pohádky a písničky

vesela-chaloupka.cz/materialy/predskolaci-bez-zapisu-149/ - materiály ke stažení podle jednotlivých oblastí

detskestranky.cz/tag/predskolaci/ - pracovní listy, aktivity, čtení

predskolaci.cz – magazín pro učitelky i rodiče, aktivity, náměty pro dospěláky a děti v MŠ

hrajeme-si.cz – publikace, pomůcky, interaktivní programy, iŠKOLIČKA

krokotak.com – nápady na tvoření s dětmi

pinterest.com – aktivity, nápady, tvoření, pracovní listy, úkoly

sikovny-cvrcek.cz – říkanky, hry a tvorba pro děti

Několik jednoduchých tipů:

• Věnujme dítěti soustředěnou pozornost. To znamená vyhradit si na dítě čas, kdy se nebudeme věnovat jiným činnostem, kdy budeme plně zaměřeni na dítě a na to, co dělá, co děláme.
  • Povídejme si s dítětem, vyprávějme si.
  • Každý den si najděme chvíli na čtení. Nikdy není brzy na to začít dětem číst, nikdy není pozdě začít dětem číst. Můžeme si z toho vytvořit krásný večerní rituál před spaním.
  • Důvěřujme svému dítěti. Zvládne toho hodně, pokud k tomu dostane příležitost. Nebojme se, že rozbije talíř, vyleje vodu, rozsype mouku… to se přece stane i nám. Využijme takové situace k tomu, že není problém chybovat, ale učme ho po sobě uklidit (i když to nebude dokonalé).
  • Zapojujme dítě do běžných činností doma, v zahradě i v dílně.
  • Hrajme s dítětem běžně dostupné hry (pexeso, Černý Petr, kvarteto…).
  • Dopřejme dítěti dostatek různorodého pohybu.
  • Učme dítě dodržovat pravidla (chování, stolování…).

Chovejme se k dětem s laskavou důsledností.“ Z. Matějček

Milujme je takové jaké jsou, chraňme je, pomáhejme jim, naslouchejme jim a dejme jim dostatek prostoru k získávání vlastních zkušeností.

TADY BYDLIM TADY JSEM RAD (OD 1.3.- 5.3.2021)

Tema_tydne_-_Ceska_Republika (OD 8.3.- 12.3.2021)

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ (OD 15.3. - 19.3.2021)

Téma_tohoto_týdne_-_Vítáme_jaro (OD 22.3. - 26.3. 2021)